Контакт телефон: +389 (2) 3176 920

Retap Bottle 0.8

Part Number: 1008
Материјал:боросиликатно стакло
Висина:230 милиметри.
Дијаметар:88 мм. (максимум)
Тежина:200 гр. (со капакот)

Цена: 1.231,00 MKD

Бесплатна достава

0

0
5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Retap Шишето 08 е за дома на маса и е идеален за подвижна гозба. Најголемото шише по капацитет кое ја гаси дури и најголемата жед, додека лесно се вклопува во машината за миење садови. Прекрасниот дизајн додава визуелен интерес за секоја поставка на маса и служи како суптилен потсетник за да останете хидрирани.

Безбедно е за користење во машини за миење садови, микробранови и ладилник.
Шишето Retap е дизајнирано во Данска и произведено во Европа.
Повторното полнење на шишето за еднократно користење е лесно, евтино и наједноставен чин на личен екологизам што можете да го направите. Со полнење на еднократното шише за обновување можете да помогнете да се намали влијанието врз животната средина за транспорт на вода низ целиот свет и значително да се намалат планините на ѓубрето создадено од пластични шишиња.
Една од главните карактеристики на Retap Шишињата е дека тие се дизајнирани да ја одржат чиста водата од чешма:
 · Шишето Retap е дизајнирано без рабови за почиста и поздрава вода.
 · Retap Шишињата лесно може да се чистат во машина за миење садови.
 
Спречете ги и отстранете ги дамките
Боросиликатното стакло нема да се истроши со текот на времето, но калциумот и магнезиумот во вода од чешма можат да остават (неповредливи) дамки на стаклото. Ако вашата машина за миење садови не е во можност да ги отстрани овие дамки, имаме неколку совети како да направите вашето Retap Шише да сјае како никогаш порано:
 · Секогаш мијте го шишето Retap и капакот пред употреба.
 · Не оставајте вода во шишето кога не е во употреба. Тоа го зголемува ризикот да се појават остатоци од калциум.
 · Исплакнете го Retap шишето со вода од чешма пред повторно полнење.
 · Користете оцет за отстранување на остатоци од калциум. Можете да ставите чист оцет и да го промешате заедно со капакот на шишето или можете да измешате оцет со вода и да го оставите да отстои преку ноќ.
 · Ако го исчистите шишето Retapa рачно: користете четка за шишиња. Тие се достапни во повеќето продавници со апарати за домаќинство.

ЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА


Нашите шишиња се направени од боросиликатно стакло: високо издржлив и квалитетен материјал кој трае и ги издржува повеќето влијанија.
Ако вашето Retap Шише случајно се скрши, ве молиме пополнете го формуларот за гаранција и испратете слика од вашата фискална потврда и вашето скршено шише. Потоа, ние ќе ви испратиме ново шише што е можно поскоро. Доживотната гаранција важи само за Retap Шишиња со стандарден Retap печат.
Ве молиме чувајте го капакот, ние само го заменуваме шишето.
Нашата Доживотна гаранција важи само во ЕУ (+ Швајцарија и Македонија).
Потребна ни е копија од вашата потврда за купување и слика на скршеното шише.
Постои трошок од 310 денари за превоз и манипулација по шише.