Контакт телефон: +389 (2) 3176 920

Retap Lid

Yellow

Part Number: 1028
Материјал: Термопластичен еластомер (ТПЕ)
Висина: 32 мм.
Дијаметар: 42 мм.
Тежина: 17 гр.

Цена: 167,00 MKD

Бесплатна достава

0

0
5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Retap капачињата се дизајнирани и изработени во Данска. Изгледот и чувството се подесени до најмалите детали. Суштинска карактеристика е тоа што капачето е погодно за повторна употреба. Тој е дизајниран без никакви рабови каде бактериите можат да се акумулираат и растат.

РЕТАП СТАНДАРД КАПАЧИЊА


Материјалот на стандардните капачиња е термопластичен еластомер (ТПЕ). Тој е 100% безбеден, бидејќи е без ПВЦ, бисфенол А (БПА) и фталати.
Овој материјал внимателно го избравме поради неговото ниско влијание врз животната средина и поради неговите физички способности. Најважно е финото подесување на
еластичноста. Капачињата треба да се протегаат за непречено да се вклопат на Retap шишето, но исто така да бидат доволно цврсти, за да не паѓаат. TПE е отпорен на топлина до 120 ° C пред да се деформира. Тоа е причината зошто едноставно можете да ги миете капаците во машина за миење садови или пак рачно.
Стандардните капачиња се достапни во 18 бои. Шарените капачиња се совршени за персонализација на вашето Retap Шише или Бокал со вашиот личен стил и расположение или бренд на компанијата.